?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Shapo
З Урока №2 нам відомо, що окремі люди та групи людей відрізняються ВИКЛЮЧНО інформацією, якою вони володіють.

ІНФОРМАЦІЯ — це повна сукупність ВІДОМОСТЕЙ ПРО БУДЬ-ЩО, незалежно від форми існування цих відомостей.

Ситуація, коли окремі особи та групи осіб користуються наявною у них інформацією / намагаються здобути більше інформації - для того, аби прийняти рішення в рамках діючих правил, є зрозумілою і не потребує особливих пояснень.

Ми ж розглянемо випадок, коли інформація необхідна окремим особам та групам осіб для того, аби визначитись, як саме їм слід вчиняти — міняти діючі "статус-кво"-правила чи ні. Ця ситуація називається СИТУАЦІЄЮ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВИБОРУ.

ПРИКЛАД: Фірташ в австрійській в’язниці / "абстрактний олігарх", якого наразі розкулачують бойові загони з Антикорупційного Комітету - думає: "А може, варто інвестувати в зміну глобального правила "Переможець отримує ВСЕ"? (Урок № 10), чи все-таки є шанси і надалі використовувати це "статус-кво"-правило собі на користь і на шкоду всьому суспільству?"

Зрозуміло, що рішення конкретного олігарха залежить від великого обсягу інформації, яку він вважає достовірною /недостовірною, і яка є по факту повною / неповною. Щодо групи олігархів в подібній ситуації діють правила Манкура Олсона щодо великих / середніх /малих груп (Урок № 8).

В ситуації інституційного вибору основні альтернативи такі:
(1) підтримувати продовження дії "статус-кво"-правил або
(2) підтримувати зміни одного або кількох зі "статус-кво"-правил.

Те, як окремі особи та групи осіб оцінюють ОЧІКУВАНІ ВИГОДИ / ВИТРАТИ в ситуації інституційного вибору, залежить від ІНФОРМАЦІЇ, наявної у них щодо вигод (або витрат), які можуть витікати з альтернативного набору правил в порівнянні з вигодами (або витратами), які можуть випливати з продовження використання статус-кво правил.

ПРИКЛАД: "Абстрактний олігарх" під загрозою "розкулачування" під час чергової зміни влади може вирішити "зіграти в довгу" та інвестувати у зміни до правил, наприклад, доручивши своїй "кишеньковій" партіі пролобіювати закодавство, спрямоване на реальне реформування системи реєстрації майнових прав та впровадження державних гарантій власності.

Якщо ж він вважає, що відкуп від "нової влади" є дешевшим, або інвестиції у зміну "статус-кво" — правил можуть з високим ступенем ймовірності виявитисяневдалими, то він просто відкупиться та перечекає, аби незабаром продовжити дерибан за старими правилами.

Те, як окремі особи та групи осіб оцінюють очікувані витрати, залежить від інформації, наявної у них щодо (1) початкових витрат на перетворення "статус-кво"-правил в альтернативний набір правил, і (2) чистих витрат на моніторинг та примусове виконання, якщо відбудеться зміна конфігурації на альтернативні правила.

Анаkлогічним чином, внутрішні норми і дисконтні ставки залежать від інформації, яку мають особи щодо норм, якими вони керуються спільно з іншими задіяними особами, та про діапазон можливостей, які можуть чи не можуть бути доступні для них поза конкретною ситуацією.

Дані, що стосуються вигод, витрат, загальних норм та можливостей, є НАБОРОМ ЗМІННИХ, що впливають на рішення окремих особ та групи осіб підтримувати чи не підтримувати зміни до "статус-кво"-правил.

ЗМІННА — це велична, значення якої може змінюватися в межах певної задачі. Цим змінна відрізняється від константи.

Змінні оцінюються особами та групами осіб СУБ’ЄКТИВНО, в залежності від їхніх індивідуальних та групових СТАВОК ДИСКОНТУВАННЯ (Урок № 3).

ВИСНОВКИ:

  1. Для ухвалення економічно обґрунтованого рішення необхідно мати максимально можливий обсяг інформації. Чим більшою є ресурсна система та/або кількість присвоювачів, і чим більш непередбачуваним є потік ресурсних юнітів і ринкові ціни на ці юніти, тим більш складним і дорогим є отримання для будь-кого точної інформації про стан самого ресурсу і ймовірної величини потоку ресурсних юнітів у випадку дії будь-якого набору правил.

  2. Якщо мова йде про цілу країну як ресурсну систему, оточену іншими країнами-ресурсними системами, то обсяг інформації, необхідний для ухвалення УМОВНО ПРАВИЛЬНИХ рішень, є величезним та об’єктивно недосяжним, а отже, в будь-якому випадку рішення доводиться приймати ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ.


В усіх успішних країнах інформація практично про ВСІ ресурси цих країн (крім тієї інформації, яка є державною таємницею) — є ВІДКРИТОЮ та ЗАГАЛЬНОДОСТУПНОЮ — а саме про всі види майнових прав. Це відкриті РЕЄСТРИ, КАДАСТРИ та БЮДЖЕТИ.

Тому В ІНТЕРЕСАХ ВСІХ ПРИСВОЮВАЧІВ слід прагнути до отримання максимальної кількості інформації про спільний ресурс та розкриття її для максимальної кількості присвоювачів.

Якщо якийсь присвоювач / група присвоювачів спільного ресурса приховує інформацію та /або перешкоджає іншим присвоювачам в її отриманні — така поведінка є АНТИСУСПІЛЬНОЮ, бо підвищує ймовірність ухвалення окремими особами та групами осіб — НЕПРАВИЛЬНИХ, шкідливих ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА В ЦІЛОМУ рішень.

Відкритість та загальнодоступність інформації НЕ ГАРАНТУЄ ухвалення УМОВНО ПРАВИЛЬНИХ рішень, але підвищує ЙМОВІРНІСТЬ цього.

______________________________________________

Другою необхідною, але недостатньою умовою ухвалення умовно правильних рішень — є ПРОЦЕДУРНІ ПРАВИЛА їх ухвалення.

Про них - в наступному уроці.

Comments

dazevup wrote:
Mar. 24th, 2014 04:33 pm (UTC)
Ви б пішли у мери Києва?
old_ufo wrote:
Mar. 25th, 2014 07:12 am (UTC)
Она уже идет :)
mentbuster wrote:
Mar. 25th, 2014 02:04 pm (UTC)
Йду. Дивіться попередні пости.
mamaguye wrote:
Mar. 24th, 2014 05:58 pm (UTC)
Все поняла, как ни странно, даже не ожидала от себя.
Татьяна, как нам с Вами повезло, просто повезло.
Ходят слухи,в ближайшие дни Путя поход на Киев приготовил. Только про реестры и бюджеты в массах заговорили, и тут такая свинья обнаружилась.
citizen_from_ua wrote:
Mar. 24th, 2014 06:00 pm (UTC)
Ну те, що ця стаття - підготовка "бази" для вашої ініціативи про відкриття всіх реєстрів і кадастрів для публічного доступу зрозуміло. Правда текст досить "важкочитаємий" через юридичні завороти.

А по темі:
1. У данний час, навіть за наявності фінансових і трудових ресурсів отримати достовірну інформацію, яка буде мати статус "довгострокової і гарнтованої" - практично нереально, через нестабільність і бардак у країні.

2. Маю надію, що Червоненко таки засудить новопризначену керівницю бойовими загонами Антикорупційного агентства, чи як воно там називається. Мало дали, коли на джипі її наздогнали...
souldrinker wrote:
Mar. 25th, 2014 05:54 pm (UTC)
Татьяна, можете прокомментировать сегодняшнее событие?

Можно даже с матюками. :-)
(Anonymous) wrote:
Mar. 27th, 2014 05:55 pm (UTC)
непотемі
пані Тетяно.
соррі за оффтоп.
чи можу я у вас запитати які почуття ви відчували, коли ваш (не знаю навіть як його правильно назвати) ... знайомий - пан Цушко перебіг з соц-партії в комуністичну? як змінилось ваше ставлення до нього в цей момент?
розумію що на фоні "такі діла на кухні" це питання може виглядати дрібним. але ж все-таки.
mentbuster wrote:
Mar. 30th, 2014 03:22 pm (UTC)
Re: непотемі
Ніколи в житті він до коміків не перебігав.
shapeandlight wrote:
Mar. 28th, 2014 07:42 am (UTC)
Ссылки на все уроки
Татьяна, пожалуйста, выложите ссылку на ПДФ со всеми уроками в одном общедоступном месте (хотя бы на сайте) и добавляйте ее в конце каждой статьи для новоприбывших или свежечитающих.
bobond wrote:
Mar. 30th, 2014 01:28 pm (UTC)
definition of information
"ІНФОРМАЦІЯ — це повна сукупність ВІДОМОСТЕЙ ПРО БУДЬ-ЩО" - це звучить майже як "батер масляне".

Інформація в теорії інформації визначається як повідомлення, вірогідність якого менше за одиницю, але більше за нуль.
Як приклад:
"путін - ПОЦ (парєнь особой цєнності)" - вірогідність такого повідомлення можна цілком прийняти за одиницю. нічого нового і невідомого не містить.
а от ця фраза : プーチン - キス, будучи висловлена в голос в Мухосранську або на Привозі, є просто струс повітря. Тобто для слухачів ця фраза не є повідомленням і тому характеризується вірогідністю рівною нулеві.

Profile

Shapo
mentbuster
Тетяна Монтян
Website

Latest Month

October 2019
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by
HP.com/gwen