Тетяна Монтян (mentbuster) wrote,
Тетяна Монтян
mentbuster

Україномовних - у російську школу?

Знала б у далекому 1989 році, що міністром освіти і науки в незалежній батьківщині буде русофіл Діма Табачник, десять разів подумала б, навіщо ізучать мьортвий укрАінскій язик.  

Дімочці не сподобалася відсутність на лівому березі Києва російськомовних шкіл. Щоб виправити брутальний недолік — він запропонував назвати нову гімназію, котра зараз будується на Осокорках, «Київська Русь» (на честь 1025-річчя створення в Києві першої школи) і вести викладання в ній російською мовою.

Канонічна русифікація мала закінчитися для Осокорків швидко і безболісно - якби не активісти. До речі, здебільшого вони - не понаїхавші галичани-бандерівці, а російськомовні люди. За два місяці вони зібрали 350 підписів проти російської школи.
school1 Борд на огорожі

Щоб депутати Київради розглянули питання про мову викладання на наступній сесії - необхідно зібрати щонайменше 1000 підписів.

Нещодавно голова КМДА Олександр Попов заявляв, що збільшити кількість російськомовних шкіл у Києві можна. Але - тільки якщо буде “попит з боку жителів столиці”. Отож, якщо такого запиту з боку мешканців немає - навчальний заклад має бути україномовним. Зібрані дотепер підписи свідчать про їхнє прагнення навчати дітей державною мовою.

Матчастина для ламерів-русифікаторів: Кожна школа є спільним неподільним майном місцевої територіальної громади. Витрати на побудову школи та інших об’єктів інфраструктури можуть автоматично закладатися у кошторис вартості житлового будівництва. Тобто, кожен з громадян, що вклали кошти у квартири в навколишніх будинках, є також інвестором гімназії «Київська Русь» та мають право голосу у питанні визначення мови навчання у цьому закладі. (зокрема, йдеться про будинки за адресами: вул. Бажана 10, 10а, 12, 12а, 14, 16, 16а; вул. Гмирі 2, 4, 6, 8б; вул. Чавдар 3, 5, 7, 9, 11). Або - будівництво школи фінансується за кошти місцевого бюджету, який наповнюється з податків членів місцевої територіальної  громади. В будь-якому випадку, вибір мови навчання аж ніяк не повинен бути одноосібним волевиявленням якогось там Табачника.
school2

Ще пікантний момент:
1 вересня гімназія не відкриється, батьки кажуть, що вона почне працювати з другої четверті. Записати дитину в школу на Осокорках - величезна проблема. В класах — по 30-38 учнів. Ходять чутки, що гімназію  «Київську Русь» відкриють з другої четверті, а  зараз у сусідній Скандинавській гімназії формуються класи з умовою «переводу в іншу школу».  

Я обов'язково впишуся в ініціативу активістів, які відстоюватимуть україномовний статус школи.

ЗІ. Приємно вражена рівнем самосвідомості мешканців мого округу. Замість класичного скиглення на кухні/в інтернеті, вони самоорганізувалися для відстоювання власних інтересів.  Ми ще покажемо всій Україні, як треба українізувати/реформувати/розбудовувати державу.Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 81 comments