Тема дня, бля!..
Приводжу шматок з однієї з своїх скарг (а приблизно таких юристи по всій країні за останні декілька років написали - тисячі і тисячі), з якої видно, що продажні суди В УСІХ випадках "іменем України" свідомо казали на чорне - біле, заохочуючи безвідповідальність "інвестиційних" кампаній та перебріхуючи юридичну сутність бардака, що буяв ці роки на будівельному ринку.
Бідні "інвестори" в більшості своїй уяви не мали, що "під патронатом" всіх українських гілок влади ГОТУЄТЬСЯ грандіозна пірамідальна афера. Ну дійсно - якщо ВСІ укладають ці блядські "інвестиційні" договори, і ВСІ суди в один голос кажуть, що з ними все ОК - хто віритиме якимось там адвокатам, які кричать, як підірвані - що це фуфель, папірець, а не договір, який нічим не забезпечений і за яким у випадку суду НІЧОГО не отримаєш?
Отже:
"Ключовими питаннями, які мали з”ясувати суди для встановлення істини в цій справі – це, по-перше, юридична сутність договору, що має назву “Генеральное соглашение о долевом участии в строительстве № 103-Ф-2Е3” (далі – Генеральна угода) та був укладений 28 лютого 2000 року між позивачами та відповідачем, по-друге – які норми матеріального права і яким чином має застосувати суд при вирішенні цього цивільно-правового спору, по-третє – чи дотрималися сторони умов цього договору, і якщо ні, то яка компенсація має бути присуджена постраждалій стороні.
Відповідачі спочатку стверджували, що вказану Генеральна угода – це нібито договір про сумісну діяльність, або що це “інвестиційний договір”. Останню точку зору підтримав і суд другої інстанції, прямо вказавши, що спірна Генугода нібито відповідає “вимогам Закону України “Про інвестиційну діяльність”.
На думку ж позивачів, це звичайний собі договір підряду (Гл.28 “старого” ЦКУ, який діяв на час укладання та виконання спірної Генугоди), згідно умов якого підрядчик-відповідач – ЗАТ “Познякижилбуд” - зобов”язався виконати на свій ризик певну роботу за завданням замовника (побудувати для Л.І. та Є.Є. об”єднану квартиру певної площі, з певною кількістю приміщень певних категорій) - з своїх матеріалів, а замовники зобов”язалися прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 332).Нарешті, в п.11.1 Генеральної угоди є вказівка на те, що відповідач визнає правовідносини, які виникли внаслідок укладання цієї угоди, такими, що регулюються Законом України “Про захист прав споживачів”, тобто визнає позивача споживачем своїх будівельних послуг, а не партнером по угоді про сумісну діяльність чи” інвестором”.
У позивачів склалося враження, що суд з самого початку став на їх позицію у з”ясуванні юридичної сутності Генеральної Угоди, оскільки позовна заява були прийнята судом без сплати державного мита на підставі норм Закону України “Про захист прав споживачів”. В оскаржуваному рішення також є вказівка на те, що судові витрати слід віднести на рахунок держави. Це свідчить про те, що і в іншому суд мав керуватись при вирішенні цієї справи саме Законом України “Про захист прав споживачів”, а нормами “старого”Цивільного Кодексу України – лише в тій мірі, в якій вони не протирічать вказаному Закону. Але суд першої інстанції невідомо чому не застосував до Генеральної Угоди норм вказаного Закону та не мотивував, чого він цього не зробив. Суд другої інстанцї також уникнув відповіді на питання про те, чому в такому випадку з позивачів не стягується державне мито. На думку позивачів, зазначений Закон України “Про інвестиційну діяльність” не має ніякого відношення до них, бо вони не були і не могли бути ніякими “інвесторами”, бо ніяких “інвестицій” нікуди не вкладали, а просто сплатили гроші за своє ЗАМОВЛЕННЯ побудувати їм житло. В такому “двійчастому” підході і проявилася внутрішня суперечливість оскаржуваних рішень.
Права замовника за договором підряду регулюються ст. ст. 344 та 347 ЦКУ, якими і намагалися скористатись позивачі. На думку позивачів, суди не повинні були керуватись при вирішенні цього цивільного спору положеннями Генеральної угоди, оскільки це протирічить ст. 21 Закону України “Про захист прав споживачів” – “Умови договору, що обмежують права споживача порівняно з правами, встановленими законодавством, визнаються недійсними. Якщо в результаті застосування умов договору, що обмежують права споживача, споживачеві завдано збитків, то вони повинні бути відшкодовані винною особою в повному обсязі. Споживач має право на відшкодування збитків, завданих йому виготівником (виконавцем, продавцем) у зв”язку з використанням останнім переваг свого становища у виробничій чи торговельній діяльності.” Натомість суд мав керуватись ст. ст. 12,15 та 17 Закону України “Про захист прав споживачів”, в яких йдеться про право споживача на належну якість робіт, права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт та про майнову відповідальність за шкоду, заподіяну роботами неналежної якості."
Хто дочитав до кінця - вже молодець! Якщо хтось прочитав і не все зрозумів - пишіть, відповім.
Приводжу шматок з однієї з своїх скарг (а приблизно таких юристи по всій країні за останні декілька років написали - тисячі і тисячі), з якої видно, що продажні суди В УСІХ випадках "іменем України" свідомо казали на чорне - біле, заохочуючи безвідповідальність "інвестиційних" кампаній та перебріхуючи юридичну сутність бардака, що буяв ці роки на будівельному ринку.
Бідні "інвестори" в більшості своїй уяви не мали, що "під патронатом" всіх українських гілок влади ГОТУЄТЬСЯ грандіозна пірамідальна афера. Ну дійсно - якщо ВСІ укладають ці блядські "інвестиційні" договори, і ВСІ суди в один голос кажуть, що з ними все ОК - хто віритиме якимось там адвокатам, які кричать, як підірвані - що це фуфель, папірець, а не договір, який нічим не забезпечений і за яким у випадку суду НІЧОГО не отримаєш?
Отже:
"Ключовими питаннями, які мали з”ясувати суди для встановлення істини в цій справі – це, по-перше, юридична сутність договору, що має назву “Генеральное соглашение о долевом участии в строительстве № 103-Ф-2Е3” (далі – Генеральна угода) та був укладений 28 лютого 2000 року між позивачами та відповідачем, по-друге – які норми матеріального права і яким чином має застосувати суд при вирішенні цього цивільно-правового спору, по-третє – чи дотрималися сторони умов цього договору, і якщо ні, то яка компенсація має бути присуджена постраждалій стороні.
Відповідачі спочатку стверджували, що вказану Генеральна угода – це нібито договір про сумісну діяльність, або що це “інвестиційний договір”. Останню точку зору підтримав і суд другої інстанції, прямо вказавши, що спірна Генугода нібито відповідає “вимогам Закону України “Про інвестиційну діяльність”.
На думку ж позивачів, це звичайний собі договір підряду (Гл.28 “старого” ЦКУ, який діяв на час укладання та виконання спірної Генугоди), згідно умов якого підрядчик-відповідач – ЗАТ “Познякижилбуд” - зобов”язався виконати на свій ризик певну роботу за завданням замовника (побудувати для Л.І. та Є.Є. об”єднану квартиру певної площі, з певною кількістю приміщень певних категорій) - з своїх матеріалів, а замовники зобов”язалися прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 332).Нарешті, в п.11.1 Генеральної угоди є вказівка на те, що відповідач визнає правовідносини, які виникли внаслідок укладання цієї угоди, такими, що регулюються Законом України “Про захист прав споживачів”, тобто визнає позивача споживачем своїх будівельних послуг, а не партнером по угоді про сумісну діяльність чи” інвестором”.
У позивачів склалося враження, що суд з самого початку став на їх позицію у з”ясуванні юридичної сутності Генеральної Угоди, оскільки позовна заява були прийнята судом без сплати державного мита на підставі норм Закону України “Про захист прав споживачів”. В оскаржуваному рішення також є вказівка на те, що судові витрати слід віднести на рахунок держави. Це свідчить про те, що і в іншому суд мав керуватись при вирішенні цієї справи саме Законом України “Про захист прав споживачів”, а нормами “старого”Цивільного Кодексу України – лише в тій мірі, в якій вони не протирічать вказаному Закону. Але суд першої інстанції невідомо чому не застосував до Генеральної Угоди норм вказаного Закону та не мотивував, чого він цього не зробив. Суд другої інстанцї також уникнув відповіді на питання про те, чому в такому випадку з позивачів не стягується державне мито. На думку позивачів, зазначений Закон України “Про інвестиційну діяльність” не має ніякого відношення до них, бо вони не були і не могли бути ніякими “інвесторами”, бо ніяких “інвестицій” нікуди не вкладали, а просто сплатили гроші за своє ЗАМОВЛЕННЯ побудувати їм житло. В такому “двійчастому” підході і проявилася внутрішня суперечливість оскаржуваних рішень.
Права замовника за договором підряду регулюються ст. ст. 344 та 347 ЦКУ, якими і намагалися скористатись позивачі. На думку позивачів, суди не повинні були керуватись при вирішенні цього цивільного спору положеннями Генеральної угоди, оскільки це протирічить ст. 21 Закону України “Про захист прав споживачів” – “Умови договору, що обмежують права споживача порівняно з правами, встановленими законодавством, визнаються недійсними. Якщо в результаті застосування умов договору, що обмежують права споживача, споживачеві завдано збитків, то вони повинні бути відшкодовані винною особою в повному обсязі. Споживач має право на відшкодування збитків, завданих йому виготівником (виконавцем, продавцем) у зв”язку з використанням останнім переваг свого становища у виробничій чи торговельній діяльності.” Натомість суд мав керуватись ст. ст. 12,15 та 17 Закону України “Про захист прав споживачів”, в яких йдеться про право споживача на належну якість робіт, права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт та про майнову відповідальність за шкоду, заподіяну роботами неналежної якості."
Хто дочитав до кінця - вже молодець! Якщо хтось прочитав і не все зрозумів - пишіть, відповім.


Comments
Но, конечно, ни о какой совместной деятельности речь в таком случае идти не может, поскольку действия по договору совершаются сторонами по отношению друг к другу, причем очевидно возмездно.
в хлопському розумінні цього слова, для людей, які, працюючи продавцями, щиро вважають, що вони менеджери з продажу. :)
2
В жилищном строительстве непосредственно - нет.
Но это вопрос скорее теоретический. Впрочем, нет такой теории, которую мы не могли бы сделать практикой.
Я знаю тільки одне - якщо я коли-небудь буду купувати житло, я обов*язково спочатку звернуся до Тетяни Монтян або до того, на кого вона вкаже пальцем, і заплачу стільки, скільки скаже. Чесне ShaRPівське.
А умови моєї праці залежать від суті проблеми клієнта :)
Якщо що - пишіть на мило t34m16@gmail.com
Черговий проект Омелі чи його замів лопнув ;)
Нє, насправді питань купа.
Ну, наприклад, як це вплине на ціни на нерухомість, чи будуть якісь наслідки для Омелі, Юща та інших...
а ніхто нe пробував посилатися лишe на статтю 19 (надання споживачу нeдостовірної інформації щодо обсягу його контрактових зобов`язань - бо ж при підряді і в інвeстиції ці зобов`язання зовсім інші)?
я розумію, що суди і так, і так хєрять ваші заяви свідомо, алe - принаймні, мeні так здається, хоча я, звичайно, нe пeвeн, що цe дійсно так - в такому випадку їм було б важчe уникнути відповіді.
бо в вашій тeпeрішній скарзі питання про матeріальнe законодавство - лишe _засіб_ для встановлeння обсягу відповідальності сторін; і встановити обсяги цієї відповідальності суд можe або правильно (на підставі закону про права споживачів), або нeправильно (на підставі закону про інвeстиційну діяльність).
інакшe кажучи, ви питання формулюєтe так, що суддя можe (нeзаконно, нeправильно, свавільно, алe можe) відповісти на нього, відштовхуючись від закону "про інвeстиційну діяльність";
тоді як при посиланні виключно на статтю 19, мeні здається, можна сформулювати вашу основну вимогу так, що суд нe зможe на нeї відповісти інакшe, як з посиланням на закон "про захист прав споживачів".
щось на зразок "встановити, що штучна пeрeкваліфікація договору про підряд в договір про спільну інвeстиційну діяльність є нeчeсною підприємницькою практикою, заборонeною ст. 10 зу "про підприємницьку діяльність".
"тоді як при посиланні виключно на статтю 19, мeні здається, можна сформулювати вашу основну вимогу так, що суд нe зможe на нeї відповісти інакшe, як з посиланням на закон "про захист прав споживачів". -
Не можна. Людина або споживач - або "партнер".
1) вон шо мєнти тваї нінаглядниє хатят;
2) вон шо Зварич пизданув;
3) олімпійський арт-детектив - на десерт.
Поляченко: в ситуации с «Элита-центр» виноваты и журналисты
Президент ХК«Киевгорстрой» Владимир Поляченко считает, что события вокруг «Элита-центр» должны заставить людей задуматься и не доверять компаниям, предложения которых резко отличаются от преобладающих на рынке. Об этом « Киевскому порталу» сообщили в пресс-службе компании.
Это урок, который, по словам Поляченко, должен заставить задуматься и власть, что уже не просто наступило, а упущено время внесения в законодательство изменений, которые бы ставили «непреодолимые преграды» для недобросовестныхзастройщиков, тех, кто приходит на строительный рынок, не имея «за душой» ни средств, ни опыта, ни инвестиционных возможностей.
В интервью журналистам Поляченко выразил сожаление, что действующее законодательство не требует предоставления таких сведений, гарантии инвестиционной и производственной возможности, а тем более – проверку предоставленных сведений. «Отсюда и мошенники, которые появляются на инвестиционно-строительном рынке», - сказал президент холдинга.
По убеждению Владимира Поляченко, определенную меру ответственности за развитие событий вокруг «Элита-центр» должны взять на себя и средства массовой информации, которые «в погоне за сенсациями поддались на провокационные утверждения псевдоаналитиков об ожидаемом падении цен на жилье. А мнения специалистов, которые доказывали, что для этого не существует никаких предпосылок, игнорировались и выдавались за «корпоративный заговор».
Президент ХК«Киевгорстрой» отметил, что люди должны знать о своих правах, должны требовать от застройщика предоставления полной исчерпывающей информации о наличии разрешительной документации, правовой, технической и экологической экспертизе. «Мы в «Киевгорстрое» предоставляем такие сведения каждому, кто обращается в наш зал инвестиционных предложений», - подчеркнул Поляченко.
Более того, по словам Поляченко, продажа квартир не начинается до того момента, пока не получена вся проектная и разрешительная документация. Также продажа квартир не начинается до того времени, пока не начато строительство. В свою очередь, строительство начинается тогда, когда на объекте оборудованы пункты по работе с инвесторами, где гражданам предоставляется такая же информация, как в банке.
Ну не хуйло?
кому война а кому мать родна, одним словом.
А тепер - експеримент - спробуй зайти в такий весь правильний та добрий до клієнтів "Київгорстрой" та змінити там хоть щось в їхньому "інвестиційному договорі".
Печерський суд скасував указ Ющенка
Ухвалою Печерського районного суду Києва від 09.02.2006 за позовом Копитова Сергія Миколайовича визнаний протиправним і скасований Указ Президента України від 14.12.2005 E 1757/2005 «Про звільнення С.Копитова з посади заступника Голови Державного казначейства України - начальника управління Державного казначейства в Києві» і допущено негайне виконання рішення. Про це «Главреду» повідомили з прес-службі КМДА.
(пі)Піскун - наступний?
А казали фраєру, що любив купатись - не слід на суди ложіть с прібором.
В Киеве появится новый жилмассив
На Левом берегу по линии новых станций метро в скором времени начнется строительство нового жилмассива, который через несколько лет сможет составить конкуренцию Троещине или Познякам по размерам и числу жителей. Вчера концепция нового жилмассива была представлена на рассмотрение градостроительного совета, пишет «Газета по-киевски».
Масштабное строительство развернется на площади 800 га вдоль строящихся станций метро Сырецко-Лечерской линий - «Вырлица», «Бориспольская», «Красный хутор».
Сейчас 182 га этой территории, которая известна под названием «Рембаза», заняты промышленными предприятиями (большинство – неработающие).
В ближайшие несколько лет часть неработающих предприятий, гаражи и склады планируется вынести за городскую черту, а на их месте планируется возвести жилмассив в 1,5 млн кв. м. В нем смогут разместиться более 60 тыс. жителей. Причем это, так сказать, программа-минимум. Члены градостроительного совета рекомендовали проектировщикам увеличить плотность застройки и повысить этажность жилмассива (сейчас здесь запланированы 12-14 этажные дома)
Хто б ще, бля, сумнівався? Умєльчєнко прі тєснєйшєм содєйствіі старих і нових таваріщєй снова садітся на мера і грєбєт бабло.
Рватьусєхнапаззлсук.